تماس با ما :  09113586753

چگونه عمق مناسب را برای استخر خانگی خود انتخاب کنیم؟

چگونه عمق مناسب را برای استخر خانگی خود انتخاب کنیم؟

برای این که حیاط و خانه خود را متحول کنید، ساخت استخر خانگی الویت اول بسیاری از افراد خواهد بود. برای اینکه بخواهید در کنار استخر خود استراحت کنید و یا در آن بازی کنید، عمق مناسب اهمیت زیادی در ایمنی و لذت بردن از آن دارد. خب ممکن است بپرسید عمق مناسب یک استخر خانگی چقدر است؟

در این مقاله از سایت آبی سازه، به این سوال پاسخ می دهد. اگر دوست دارید تمام نکات را درباره انتخاب مناسب عمق استخر خانگی بدانید، با ما همراه باشید.

ایمنی مهمترین فاکتور در انتخاب عمق استخر خانگی

هنگام طراحی و ساخت استخر، ایمنی همیشه باید یک الویت اساسی باشد. نوع استفاده شما از استخر و اینکه چه افرادی می خواهند از آن استفده کنند، بیشترین نقش را در انتخاب عمق استخر دارد. برای اینکه شنا کنندگان در ایمنی کامل باشند، دستورالعملی برای انتخاب عمق استخر وجود دارد. برای یک استخر خانگی توصیه های که برای انتخاب عمق استخر وجود دارد به شکل زیر می باشد:

 • بخش کم عمق: بخش کم عمق استخر باید حدود 0.9 تا 1.2 متر عمق داشته باشد. این عمق برای فعالیت‌هایی مانند بازی‌ها و ایجاد فضای امن برای کودکان ایده‌آل است.
 • منطقه گذار: با حرکت به سمت وسط استخر، معمولاً عمق آن به شکل تدریجی تغییر می کند. این منطقه که اغلب منطقه گذار نامیده می شود، معمولاً بین 1.2 تا 1.5 متر عمق دارد. این باعث می شود تا بتوانید فعالیت های متنوع تری انجام دهید.
 • بخش عمیق: بخش عمیق استخر جایی است که شناگران و افراد با تجربه تر می توانند از لذت ببرند. عمق حداقل 2.4 تا 3 متر در این بخش معمولا وجود دارد. این عمق خطر برخورد به کف یا دیواره های استخر را کاهش می دهد.

بررسی عمیق تر عوامل موثر بر عمق استخر

در بخش قبل برخی از عوامل موثر در انتخاب عمق استخر خانگی را بیان کردیم اما فاکتورهای نیز وجود دارند که عبارتند از:

 1. نوع استفاده

  به نحوه استفاده شما و خانواده تان از استخر فکر کنید. اگر در به شنا، استراحت و بازی علاقه مند هستید، یک استخر کم عمق می تواند گزینه خوبی باشد. اما اگر به ورزش‌های آبی یا تمرین حرفه ایی علاقه دارید، یک استخر عمیق‌تر باید تهیه کنید.
 2. مقررات محلی

  قوانین و مقررات ساختمان اغلب حداقل عمق استخرهای مسکونی را تعیین می کنند. اطمینان حاصل کنید که طراحی استخر شما از این مقررات پیروی می کند تا از مشکلات قانونی در آینده جلوگیری شود.
 3. زیبایی و فضای استخر

  چیدمان کلی مکان شما و زیبایی آن نیز می تواند بر عمق استخر تاثیر بگذارد. اگر فضای محدودی دارید، ممکن است لازم باشد برای اطمینان از اینکه استخر نصب شود، یک استخر با عمق کمتر باید سفارش دهید.
 4. بودجه

  استخرهای عمیق تر به طور کلی نیاز به گودبرداری و ساخت و ساز بیشتری دارند که در نتیجه هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت. هنگام انتخاب عمق استخر خانگی، بودجه خود را در نظر بگیرید.

خیلی از افراد به ایمنی محوطه استخر توجهی ندارند. این یه کار کاملا اشتباه است و خطرات مختلفی را ممکن است به وجود آورد. مقاله چگونه استخر خانگی و محوطه اطراف آن را ایمن نگه داریم؟ به شما نکاتی را معرفی می کند تا ایمنی محوطه استخر خود را بالاتر ببرید.

جمع بندی

اگرچه نکات مربوط به ایمنی و همچنین عواملی مانند نوع استفاده شما نقش مهمی در تعیین عمق استخر دارند، به یاد داشته باشید که طراحی استخر باید مناسب با سلیقه و نیازهای شخصی شما باشد. برقراری تعادل مناسب بین ایمن بودن استخر خانگی، لذت و زیبایی کلید ایجاد استخری است که برای سال های طولانی شادی را برای خانواده شما به ارمغان می آورد.
در صورتی که تصمیم به ساخت استخر خانگی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب دارید، آبی سازه بهترین گزینه می باشد. ما پروژه های مختلفی را اجرا کرده ایم که می تواند به شما در انتخاب بهتر طرح و ابعاد کمک کند. ما از معدود شرکت های در ایران می باشیم که امکان ساخت طرح و ابعاد سفارشی را داریم. هر طرح و ابعادی که داشته باشید ما در زمان خیلی کم و با بهترین متریال برای شما طراحی و تولید می کنید.

اگر سوالی دارید، با شماره 09113586753 تماس بگیرید. برای مشاهده مطالب و نمونه کارهای بیشتر حتما ما را در آپارات، فیسبوک، توییتر، پینترست و لینکدین دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.