تماس با ما :  09113586753

انتخاب ابعاد مناسب استخر

انتخاب ابعاد مناسب استخر

برای ساخت استخر، اولین اقدام مهم انتخاب ابعاد مناسب است. اندازه استخر در زیبایی، نگهداری، قیمت و کارایی آن تاثیر مستقیم دارد. خیلی از افراد فاکتورهای لازم جهت انتخاب ابعاد استخر را نادیده می‌گیرند و این در آینده ممکن است برای آن‌ها هزینه اضافه ایجاد کند.

آبی سازه؛ تولیده کننده انواع استخر آماده و پیش ساخته فایبرگلاس، در این مطلب مهمترین نکات جهت انتخاب ابعاد مناسب استخر را به شما معرفی می‌کند. اگر تصمیم به ساخت استخر دارید این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

نکات مهم در انتخاب ابعاد استخر

مهمترین نکات در انتخاب ابعاد استخر عبارتند از:

  • فضای نصب استخر
  • نوع استفاده از استخر
  • بودجه
  • شرایط آب و هوایی منطقه
  • لحاظ کردن آینده
  • فضای نصب استخر

پیش از هر چیزی باید فضای خود را در نظر بگیرید. قسمت‌های مختلفی مکانی که می‌خواهید استخر را در آن نصب کنید، باید بررسی شود. محوطه سازی استخر را نیز باید پیشبینی کنید. باید اندازه استخر متناسب با فضای حیاط و ساختمان شما باشد تا تعادل و هماهنگی بیشتری در طراحی فضای باز شما ایجاد شود.

برای ساخت عرشه و محوطه سازی باید فضای کافی را در نظر بگیرید. همانطور که در مقاله 6 دلیل اهمیت عرشه استخر بررسی کردیم، عرشه استخر باعث زیبایی استخر شما می‌شود. همچنین اضافه کردن آپشن‌ها در محوطه استخر کارایی استخر را بیشتر می کند و امکانات بیشتری برای شما فراهم می‌کند.

  • نوع استفاده از استخر

نکته بعدی در انتخاب ابعاد استخر، نوع استفاده از آن است. نوع استفاده از استخر فاکتوری تعیین کننده خواهد بود. اگر به دنبال یک فضای خانوادگی برای تفریح و دورهمی هستید، استخر با اندازه بزرگتر باید انتخاب کنید. اگر هدف شما از ساخت استخر، ورزش است نیاز نیست استخر خیلی بزرگی داشته باشید.

  • بودجه

بودجه را می‌توان مهمترین عامل در انتخاب ابعاد استخر در نظر گرفت. استخرهای بزرگتر هزینه ساخت و نگهداری بیشتری دارند. نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید هزینه‌های برق، گاز و آب است. بر اساس بودجه‌ای که دارید باید ابعاد استخر را انتخاب کنید.

  • شرایط آب و هوایی منطقه

آب و هوای محل شما در انتخاب اندازه استخر تأثیرگذار است. در مناطق گرمتر که در بیشتر ایام سال امکان شنا کردن در استخر فراهم است، یک استخر بزرگتر انتخاب مناسب‌تری است.

در مناطق سردتر استخرهای کوچکتر انتخاب منطقی‌تری هستند زیرا ممکن است کمتر از استخر استفاده شود. علاوه بر این، میزان آفتاب خور بودن استخر خود را در نظر بگیرید، زیرا می‌تواند بر دمای آب و نگهداری استخر تأثیر بگذارد.

  • لحاظ کردن آینده

برای انتخاب ابعاد استخر، تغییرات که در آینده ممکن است در خانه خود ایجاد کنید را لحاظ کنید. اگر قصد دارید فضای حیاط را بزرگتر کنید، انتخاب یک استخر بزرگ تصمیم خوبی است. اما اگر فضای شما در آینده کمتر خواهد شد، به سراغ استخرهای کوچکتر بروید.

بازسازی استخر می‌تواند کاری پرهزینه و زمان‌بر باشد. مقاله چه زمانی استخر شنا را بازسازی کنیم؟ می تواند اطلاعات مفیدی در مورد بازسازی استخر در اختیار شما قرار دهد.

جمع بندی

انتخاب ابعاد استخر یک تصمیم مهم و کلیدی در ساخت استخر است. برای انتخاب استخر فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته شوند. فضای نصب استخر، نوع استفاده از استخر، بودجه، شرایط آب و هوایی و حتی در نظر گرفتن تغییرات احتمالی که در آینده ممکن است در خانه و حیاط خود ایجاد کنید از جمله فاکتورهای مهم در انتخاب ابعاد استخر هستند.
اگر قصد ساخت استخر در حیاط، باغ، ویلا و پشت بام را دارید، آبی سازه با تجربه بیش از 30 ساله در ساخت استخر آماده طراحی و نصب یک استخر سفارشی برای شما است. در آبی سازه ما انواع استخر را متناسب با فضای شما طراحی و راه اندازی می‌کنیم. برای سفارش ساخت استخر با شماره 09113586753 تماس بگیرید. برای مشاهده نمونه کارها و جدیدترین اخبار، اینستاگرام، تلگرام و آپارات ما را دنبال کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.