تماس با ما :  09113586753

7 نکته کاربردی برای ایمن کردن اطراف استخر برای حیوانات

7 نکته کاربردی برای ایمن کردن اطراف استخر برای حیوانات

استخر شنا از جذاب ترین مکان‌ها در هر باغ و ویلایی است. محوطه استخر یک محل درهمی و مهمانی دوستانه و خانوادگی است. اما برای لذت بردن دائمی از استخر باید به نکات ایمنی توجه کافی داشته باشید. هر موجودی حتی موجودات خیلی کوچک، می‌توانند به یک خطر جدی تبدیل شوند. در این مقاله از سایت آبی سازه، نکاتی را معرفی می‌کنیم که علاوه بر لذت بردن از استخر، به افزایش ایمنی آن را برای حیوانات نیز بسیار مفید است.

نکات ایمنی برای ایمن کردن اطراف استخر برای حیوانات

نصب نرده و مانع

یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از ورود حیوانات به محوطه استخر، نصب نرده یا مانع در اطراف آن است. این کار نه تنها از حیوانات بزرگتر جلوگیری می کند، بلکه به عنوان یک اقدام ایمنی برای موجودات کوچکتر که ممکن است به طور تصادفی در آب بیفتند نیز موثر است. همچنین این موانع از کودکان و حیوانات خانگی در برابر افتادن غیرمنتظره در استخر محافظت می‌کنند.

ایجاد راه فرار در استخر

برای حیواناتی که ممکن است در استخر شما بیفتند، یک راه فرار راحت ایجاد کنید. این را می توان با قرار دادن سطح شیب دار یا شناور در لبه استخر به دست آورد تا به موجوداتی مانند قورباغه، سنجاب یا پرندگان اجازه دهد در صورت افتادن تصادفی از آن بالا بروند.

بیشتر بخوانید : چگونه یک فضای آرامش بخش در محوطه اطراف استخر ایجاد کنیم؟

استفاده درست از کاور استخر

هنگامی که از کاور استخر برای پوشاندن آن استفاده می کنید، در محکم بستن آن اطمینان داشته باشید. تا از گیر افتادن حیوانات در زیر آن جلوگیری شود. علاوه بر این، به طور منظم کاور استخر خود را بررسی کنید و در صورت یافتن زباله فورا آن ها را بردارید.

کم استفاده کردن از مواد شیمیایی

کاهش میزان استفاده از مواد شیمیایی نه تنها به نفع محیط زیست است بلکه به حفاظت از حیات وحش نیز کمک می کند. مواد شیمیایی مانند کلر در صورت خوردن یا تماس با حیوانات می تواند برای حیوانات مضر باشد. استفاده از جایگزین های سازگار با محیط زیست یا سیستم های تصفیه طبیعی را برای حفظ کیفیت آب یک انتخاب مناسب است.

قطع شاخ و برگ درختان

اگر شاخ و برگ درختان روی استخر قرار دارند آن ها را قطع کنید. این شاخ و برق می توانند ورود حیوانات به استخر را افزایش دهند. شاخه های آویزان را کوتاه کنید تا حیوانات را از نزدیک شدن بیش از حد به آب منع کنید.

استفاده از بازدارند های طبیعی

استفاده از بازدارنده های طبیعی مانند آبپاش های چرخشی برای جلوگیری از نزدیک شدن حیات وحش به محوطه استخر خود در نظر بگیرید. این روش ها می توانند به دور نگه داشتن حیوانات بدون آسیب رساندن به آن ها کمک کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه یک فضای آرامش بخش در محوطه اطراف استخر ایجاد کنیم؟

نظارت بر استخر

به طور مرتب مراقب استخر خود باشید، به خصوص در ماه های گرمتر که فعالیت حیوانات بیشتر است. مراقب هرگونه نشانه ای از حیوانات در داخل یا اطراف استخر باشید و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهید. یک سیستم امنیتی، از جمله آلارم استخر می‌تواند همیشه شما را از آنچه در اطراف استخر شما می‌گذرد آگاه کند.

جمع بندی

استخرهای شنا مزیت های مختلی دارند و به شما امکانات مختلفی می دهند. ایمنی استخر از مهمترین نکاتی است که جنبه های مختلف دارد. ورود حیوانات به داخل استخر یکی از چیزهایی است که می تواند ایمنی استخر و محوطه اطراف آن را تهدید کند. در این مطلب نکاتی کاربردی را به شما معرفی کردیم تا مانع از ورود حیوانات به داخل استخر شوید.
شرکت آبی سازه با تجربه اجرای پروژه های مختلف در مزینه ساخت استخر و جکوزی، آمادگی دارد تا در کمترین زمان و با قیمت مناسب یک استخر زیبا و کاربردی را برای شما طراحی و اجرا کند. برای دریافت مشاوره و سفارش می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.