تماس با ما :  09113586753

6 نکته مهم تعمیر و نگهداری جکوزی های روباز در تمام سال

6 نکته مهم تعمیر و نگهداری جکوزی های روباز در تمام سال

داشتن جکوزی در هر خانه‌ای باعث می‌شود که آرامش و رفاه بیشتری برای ساکنان آن ایجاد شود. تعمیر و نگهداری از جکوزی‌ها برای سالم نگه داشتن و استفاده همیشگی از آن‌ها بسیار مهم است. در این مقاله از سایت آبی سازه به بررسی نکات مهم در تعمیر و نگهداری از جکوزی‌ها در تمام سال خواهیم پرداخت. این مطلب به شما کمک می‌کند تا جکوزی خود را همیشه تمیز و آماده استفاده نگه دارید.

6 نکته مهم تعمیر و نگهداری جکوزی های روباز در تمام سال

نظافت منظم

مهمترین نکته برای سالم نگه داشتن جکوزی‌های روباز و در فضای آزاد، نظافت دائم و مرتب آن‌ها است. جمع کردن زباله‌های داخل آن، شستشوی دیواره‌ها و کف و همچنین تمیز کردن فیلترها مهمترین کارهایی است که باید انجام شود. بهتر است هفته‌ای یکبار حداقل این کار را انجام دهید تا از به وجود آمدن کثیفی‌ها پیشگیری کنید. توصیه می‌کنیم از یک برس یا اسفنج نرم و یک پاک کننده ملایم و غیر ساینده برای جلوگیری از آسیب رساندن به بدنه جکوزی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: جکوزی خانگی: مکان آرامش بخش و دنج در زمستان

تعادل ترکیبات شیمیایی موجود در آب

تعادل ترکیبات شیمیایی موجود در آب برای سلامت و ایمنی استفاده کنندگان از جکوزی حیاتی است. آب را به طور منظم با استفاده از کیت تست آب آزمایش کنید تا مطمئن شوید که سطح pH، قلیاییت و ضدعفونی کننده در محدوده استاندارد آن قرار دارد. در صورت نیاز با استفاده از افزایش یا کاهش pH، افزایش دهنده قلیاییت و ضد عفونی کننده کلر یا برم میزان آن‌ها را متعادل کنید. متعادل نگه داشتن آب از رشد باکتری‌ها، تشکیل جلبک و رسوب جلوگیری می‌کند.

تعمیر و نگهداری فیلتر

برای اینکه آب جکوزی به شکل درست گردش پیدا کند باید فیلتر آن را به طور مداوم تمیز کنید. اگر میزان استفاده از جکوزی زیاد است باید تعداد دفعات تمیز کردن را نیز بیشتر کنید. فیلترها را از جکوزی خارج کنید، آن‌ها را با شلنگ کاملاً شسته و در محلول تمیزکننده فیلتر خیس کنید تا هر گونه زباله و روغن داخل آن خارج شود. قبل از نصب مجدد فیلترها، اجازه دهید کاملا خشک شوند.

بیشتر بخوانید: 3 دلیل ضرورت تعمیر و نگهداری منظم فیلتر استخر

خالی و پر کردن

بهتر است از پس از دو سه ماه آب جکوزی خانگی خود را خالی و دوباره پر کنید. این کار سبب می‌شود که هر گونه آلودگی از بین برود و آب تمیز شود. قبل از پر کردن مجدد جکوزی، بدنه آن را کاملا تمیز و بررسی کنید تا آسیب یا خراشی احتمالی را شناسایی کنید. پس از پر کردن جکوزی تعادل ترکیبات شیمیایی آب را آزمایش کنید.

مراقبت ویژه در زمستان

مراقبت ویژه از جکوزی در فصل زمستان بسیار مهم است. در فصل زمستان خطر یخ زدگی و انجام آب جکوزی را تهدید می‌کند. قبل از شروع سرمای هوا، جکوزی را تخلیه و با استفاده از یک جاروبرقی یا کمپرسور هوا، آب باقیمانده در لوله‌ها را خارج کنید. فیلترها را برداشته و تمیز کنید و در فصل زمستان آن‌ها در داخل خانه نگهداری کنید. جکوزی را با یک کاور محکم بپوشانید تا از جمع شدن برف و زباله روی سطح جلوگیری کنید.

تعمیر و نگهداری معمولی

علاوه بر تمیز کردن منظم و مراقبت از آب جکوزی، کارهای تعمیر و نگهداری معمولی را انجام دهید جکوزی فضای باز خود را در شرایط مطلوب نگه دارید. تجهیزات جکوزی مانند جت‌ها، پمپ‌ها و هیترها را بررسی کنید. قطعات متحرک را در صورت نیاز روغن کاری کنید و اتصالات شل را سفت کنید. برای جلوگیری از آسیب بیشتر و اطمینان از طول عمر جکوزی، هر مشکلی را به سرعت برطرف کنید. 

جمع بندی

مراقبت و نگهداری از جکوزی خانگی نقش مهمی در دوام و عملکرد درست آن دارد. در این مطلب مهمترین نکات مربوط به نگهداری و تعمیرات جکوزی‌ها را معرفی کردیم. با رعایت این نکات گام بسیار بزرگی برای سلامتی و حفظ جکوزی خواهید برداشت.
تیم آبی سازه طراح و مجری انواع جکوزی پیش ساخته و استخر آماده است در کمترین زمان و با بهترین قیمت یک جکوزی سفارشی و زیبا برای شما طراحی و نصب کند. جکوزی‌های پیش ساخته و آماده آبی سازه قیمت بسیار مناسبی دارند و قابل نصب در همه مکان‌ها و شرایط آب و هوایی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرد.
برای مشاهده نمونه کارها و آخرین اخبار شرکت آبی سازه صفحه آپارات، اینستاگرام و پینترست ما رو دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.