تماس با ما :  09113586753

ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس

استخر فایبرگلاس نصب شده روی روف

 

ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس رویای بسیاری از ما است تا بتوانیم از داشتن یک استخر با چشم اندازی بی نظیر لذت ببریم. اما آیا امکان ساخت استخر بالای پشت بام وجود دارد؟

این نکته را در نظر داشته باشید که ساخت استخر روی پشت بام، در روف گاردن و در تراس همگی به عنوان ساخت استخر در ارتفاع محسوب می شوند چون در همه این حالت ها استخر از سطح زمین بالاتر قرار می گیرد.

قبل از پرداختن به طراحی استخر روی پشت بام، ما باید به این سوال پاسخ دهیم که ساخت استخر روی پشت بام خانه به چه عواملی وابسته است و اضافه کردن چه مقدار وزن به ساختمان مجاز است؟ در ابتدا پاسخ این سوال را می دهیم.

برای دانستن این که آیا ساخت استخر روی پشت بام عملی است، لازم است که یک سری از متغیرهایی  اساسی را در نظر بگیریم. معماران پروژه، مسئول محاسبات ساختاری هستند و اگر تشخیص دهند که برای قرارگیری استخر روی پشت بام و تراس، خانه نیاز به تقویت شدن دارد باید این کار انجام شود.

برای همین، ضروری است که وزن استخر روی پشت بام و وزن آب و سن بنا را بدانیم. در زیر تصویر یک استخر روی پشت بام را مشاهده می کنید که در حال آماده سازی جهت نصب می باشد.

 

استخر فایبرگلاس جهت نصب بر روی سقف

 

برای مثال، در یک استخر ساخته شده برای پشت بام به ابعاد متوسط مثلا ۳×۵ متر، با مساحت ۱۵ متر با ارتفاع ۰/۸ متر آب که خیلی عمیق هم نیست، ما ۱۲ متر مکعب داریم. این بدان معناست که ۱۲۰۰۰ لیتر آب در مجموع خواهیم داشت.

بنابراین، ما به یک طبقه روی پشت بام نیاز داریم که از بیش از ۸۰۰ کیلوگرم در متر مربع آب به همراه وزن استخر (متغیر بر اساس مواد) را تحمل کند. در این صورت ما یک تقویت ۱۲۰۰_۱۳۰۰ کیلوگرم در ساختمان نیاز داریم که این بدون محاسبه وزن شناگر است.

ساخت استخر آماده روی پشت بام یک گزینه بسیار سریع با طرح های نامحدود برای این دست پروژه ها می باشد. در ساخت استخر بالای پشت بام مهم است که آب بندی به شکل کامل و دقیق انجام شود تا از نشت آب به خانه ای که در زیر آن قرار دارد جلوگیری شود.

شرکت آبی سازه با استفاده از بهترین متریال و بهره گیری از تکنیک های بسیار جدید در ساخت استخر روی پشت بام، این مساله مهم را حل کرده است. با دانستن میزان تحمل سازه و داشتن استخر آماده برای پشت بام که از جنس فایبرگلاس می باشد و وزن کم، استحکام بالا، ضریب امنیت زیاد و قیمت مقرون به صرفه دارد با خیال راحت طراحی استخر روی پشت بام خانه شما را آغاز می کنیم.

ساخت استخر روی پشت بام

ساخت استخر روی پشت بام نیاز به یک تیم مهندسی حرفه ایی و با تجربه دارد. متخصصین شرکت آبی سازه نزدیک به چهار دهه می باشد که در ساخت انواع استخر و جکوزی فعالیت دارند. ما پروژه های بسیار زیادی را در شهرهای مختلف کشور اجرا کرده ایم.

ساخت استخر روی پشت بام توسط ما با بهترین متریال انجام می شود. زمان نصب و راه اندازی کوتاه و ضمانت نامه کتبی نیز از ویژگی های خدمات ما می باشد. در ادامه تعدادی از پروژه های ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه را معرفی می کنیم. سپس تمام اطلاعاتی که برای ساخت استخر روی پشت بام، روف گاردن و تراس در ساختمان های مسکونی و یا تجاری نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم.

ساخت استخر روی پشت بام  در نوشهر 

استخر فایبرگلاس اجرا شده روی سقف

 

این پروژه، ساخت استخر روی پشت بام با ابعاد ۲×۳ متر و عمق ۱ متر می باشد که در سال ۱۳۹۹ در شهرستان نوشهر اسان مازندران اجرا شده است. وزن سازه ۳۰۰ کیلوگرم بوده که با احتساب وزن آب به ۶۳۰۰ کیلوگرم می رسد و این به اصطلاح وزن بار مرده به حساب می‌آید و وزن شنا گر در آن محاسبه نشده است.

ساختمانی که استخر روی پشت بام آن باید نصب می شد، ابتدا توسط مهندسان آبی سازه مورد بررسی قرار گرفته و سپس طراحی استخر آغاز شد. در جدول زیر می توانید قیمت استخر روی پشت بام و سایر هزینه های این پروژه رو مشاهده بفرمایید. توجه داشته باشید قیمت های ذکر شده برای سال 1399 و زمان اجرای پروژه می باشند.

 

هزینه های استخر روی پشت بام اجرا شده در نوشهر-سال 1399
خدمات درخواستی توسط کارفرماهزینه
استخر 3 × 2 به عمق 1 متر37 میلیون 
استراکچر روکار12 میلیون
عرشه دور استخر با گاتر و مصالح سطح25 میلیون
موتورخانه و تصفیه خانه 55 میلیون
حمل و نصب با جرثقیل10 میلیون

 

بعد از طراحی استخر آماده روی پشت بام، مجوز نصب استخر دریافت شد و فرایند نصب و راه اندازی آغاز شد. تمام مراحل این پروژه توسط شرکت آبی سازه صورت گرفته است. در ادامه تصاویر و ویدیو مربوط به این پروژه را می توانید مشاهده کنید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت ساخت استخر روی پشت بام ویلا یا خانه می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

 

استخر فایبرگلاس نصب بر روی سقف

 

استخر فایبرگلاس روف گاردن

 

ویدیو ساخت استخر روی پشت بام در نوشهر

ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا در سیسنگان مازندران

برای ساخت استخر روی پشت بام برای این مشتری عزیز از یک استخر به ابعاد 3 متر عرض، 5 متر طول و عمق 120 سانتیمتر استفاده شده است. به درخواست کارفرما 4 نشیمن در کنج های استخر جهت نصب نازل های ماساژ طراحی شده است.

علاوه بر این یک استراکچر فلزی قوی با استفاده از پروفیل 4×8 برای کلاف استخر بالای پشت بام (جهت استفاده روکار و بر روی روف گاردن آپارتمان ویلا) ساخته و در محل نصب گردید. (نکته: تصاویر این پروژه در زمان های ساخت و نصب آن می باشید و تصویر نهایی پروژه نمی باشند)

 

ساخت استخر روی پشت بام در سیسنگان

 

طرح اولیه ساخت استخر روی پشت بام برای این پروژه، توسط کارفرما به بخش فنی شرکت آبی سازه ارائه شد. تیم مهندسین شرکت آبی سازه با هماهنگی کارفرما تغییراتی جزئی جهت نصب در مکان مورد نظر کارفرما انجام داد.

سپس طرح نهایی به بخش تولید سپرده و در مدت زمان 15 روز استخر آماده و به کارفرما تحویل داده شد. در جدول پایین می توانید قیمت استخر روی پشت بام به همراه دیگر هزینه های این پروژه رو مشاهده بفرمایید.

این پروژه در سال 1401 اجرا شده است و قیمت ها مربوط به این پروژه و در زمان نصب است. برای شرایط نصب مختلف قیمت ها متفاوت است.

 

هزینه های استخر روی پشت بام اجرا شده در سیسنگان-سال 1401
خدمات درخواستی توسط کارفرماهزینه
استخر  5 × 3 به عمق 1.2 متر65 میلیون
استراکچر روکار20 میلیون
عرشه دور با گاتر و مصالح35میلیون
موتورخانه و تصفیه خانه65 میلیون
حمل و نصب و راه اندازی12 میلیون

 

جهت ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا بعد از بررسی های اولیه، موارد مربوط به استحکام بنا، ایجاد پل های تقویتی بستر کار، شاسی های روکار و عایق های مورد نظر انجام شد.

سپس تمام موارد گفته شده توسط متخصصان شرکت آبی سازه تست شده و استخر حمل و با جرثقیل در محل از قبل تعیین شده قرار گرفت. عرشه دور استخر به وسیله پروفیل های سبک و رابیتس ساخته و یک رمپ برای آن در نظر گرفته شد.

بعد از ساخت استخر روی پشت بام، تاسیسات استخر تحت تست نهایی قرار گرفتند و در بالاترین کیفیت به کارفرما تحویل داده شد. در ادامه می توانید تصاویر مربوط به این استخر بالای آپارتمان ویلا را مشاهده کنید.

 

ساخت استخر روی پشت بام

 

ساخت استخر روی پشت بام آپارتمان ویلا

ساخت استخر روی پشت بام برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید یک استخر خانگی داشته باشید اما فضای کافی برای نصب آن در حیاط ندارید و یا فضای شما بسیار محدود است، ساخت استخر روی پشت بام،  روف گاردن و تراس می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

ساخت استخر روی پشت بام بسیار جذاب است اما این سوال مطرح می شود که آیا همه می توانند واقعا یک استخر در پشت بام خانه داشته باشند. می توان گفت که بله، ساخت استخر روی پشت بام و در ارتفاع های زیاد هم امکان پذیر است و حتی ممکن است در برخی از شرایط بهترین گزینه باشد.

ساخت استخر روی پشت بام، با استخرهای که در حیاط خانه یا باغ قرار می گیرند تفاوت هایی دارند که باید آن ها را در نظر داشته باشید. این تفاوت فقط در چگونگی نصب و قرار گرفتن آن ها نیست. در ساخت استخر در روی پشت بام باید تمام جزئیات در نظر گرفته شوند.

در آبی سازه ما از استخرهای آماده فایبرگلاس برای ساخت استخر روی پشت بام استفاده می کنیم. البته انواع استخرهای دیگر از قبیل استخرهای شیشه ای، بتنی و … را هم می توانید سفارش دهید.

در ادامه به برخی از نکات  این استخرها از جمله شرایط نگهداری و تعمیر، قیمت و… اشاره می کنیم تا به شما در انتخاب استخر روی پشت بام کمک کند.

 

ساخت استخر روی پشت بام یا تراس

مزیت ساخت استخر روی پشت بام

  1. به دلیل اینکه ساخت استخر روی پشت بام و در ارتفاع زیاد انجام می گیرد، امکان کثیف شدن آن ها کاهش می یابد. در واقع دیگر مجبور نخواهید بود که برگ درختان را از داخل استخر جمع کنید.
  2. داشتن مناظر بسیار جذاب و دیدنی از دیگر مزیت های استخر بالای پشت بام می باشد. این ویژگی در ساخت استخر در روف گاردن و تراس نیز مشترک است. ساخت استخر روی پشت بام می تواند فضای بسیار دلنشین برای شما فراهم کنند تا با خانواده یا دوستان خود از آن لذت ببرید.
  3. داشتن حریم خصوصی بیشتر از دیگر مزیت های ساخت استخر روی پشت بام می باشد. در واقع این امکان را دارید با طراحی مناسب استخر روی پشت بام، زمان بیشتری از روز را شنا کنید. البته این نکته در ایران کمی متفاوت است اما با اجرای برخی از الزمات حریم خصوصی شما کاملا حفظ می شود.

نکات مهم درباره ساخت استخر  بر روی پشت بام 

مهمترین نکته بررسی سقف و مکانی است که می خواهید استخر را در آن نصب کنید. این شرایط فقط مربوط به وزن استخر روی پشت بام و آب نیست. بزرگ بودن سقف و داشتن سطح صاف نیز بسیار مهم است. متناسب با آن می توان ابعاد استخر روی پشت بام را مشخص کرد.

اگر سقف شما شیب دار باشد می توان با ایجاد تغییراتی آن را برای نصب استخر آماده کرد. ما در آبی سازه تمام این شرایط را بررسی کرده و سپس اقدام به ساخت استخر روی پشت بام می کنیم.

 

ساخت استخر روی پشت بام یا روف گاردن

 

نکته مهم دیگر در ساخت استخر روی پشت بام، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی است. در ایران معمولا در اکثر نقاط شرایط آب و هوایی برای ساخت استخر بر روی پشت بام مناسب می باشد.

اما اگر در مکانی زندگی می کنید که سرمای شدیدی دارد یخ زدن آب یه مشکل برای شما باشد. برای کسانی که در مازندران و شمال کشور زندگی می کنند شرایط برای استفاده از این استخرها مناسب است. به طور کلی اکثر شهرهای کشور مشکلی نخواهند داشت.

نگهداری استخرهای روی پشت بام

شرایط نگهداری استخرهای روی پشت بام خانه تقریبا مانند دیگر استخرها می باشد. در واقع تمام کارهایی که برای استخرهای داخل حیاط انجام می شود برای استخرهای بالای پشت بام نیز باید انجام شود.

در واقع باید به شکل منظم یک استخر روی پشت بام را تمیز نگه داشت تا آلودگی هایی  به وجود آمده از بین بروند. در استفاده از شوینده ها باید دقت کافی را داشته باشید تا استخر دچار آسیب نشود.

استخر روی پشت بام نیاز به وسواس بیشتری جهت تمیز کردن نیاز دارد تا از آسیب رسیدن به مکان زیر استخر جلوگیری شود.

هزینه ساخت استخر روی پشت بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام به عوامل زیادی وابسته است. برای نصب استخرها در مواردی نیاز به اعمال تغییرات بر روی سقف و برقراری الزاماتی جهت جلوگیری از نشت کردن نیاز دارد.

هزینه ساخت استخر در پشت بام در کمترین حالت 90 میلیون تومان می باشد و بسته به اندازه و ابعاد استخر می تواند بیشتر شود. همچنین حجم تغییرات در سقف و یا خانه نیز در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

ساخت استخر فایبرگلاس روی پشت بام 

بله ساخت استخر فایبرگلاس روی پشت بام می تواند یک گزینه بسیار خوب باشد. از مزایای ساخت استخر روی پشت بام با فایبرگلاس می توان به عمر بالا، آلودگی کمتر و نصب سریعتر اشاره کرد.

علاوه بر این نگهداری و تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسانتر می باشد. استخرهای وینیل و یا بتنی اگر نیاز به تعمیر داشته باشند، انجام آن روی سقف خانه می تواند بسیار دشوارتر باشد. ساخت استخر روی پشت بام با فایبرگلاس این مشکلات را ندارد.

مهندسین آبی سازه، پروژه های زیادی از ساخت استخر بر روی پشت بام با فایبرگلاس انجام دادند و اگر قصد دارید یک استخر بالای پشت بام خانه داشته باشید، می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

ساخت استخر روی پشت بام و تراس

استخر در روف گاردن

استخر در روف گاردن می تواند زیبایی روف گاردن یا تراس گاردن را دو چندان کند. ساخت استخر در روف گاردن یک انتخاب بسیار لوکس و جذاب می باشد.

اگر می خواهید در روف گاردن خود استخر نصب کنید، حفظ حریم خصوصی بسیار مهم است به همین دلیل باید برخی الزمات در نظر گرفته شود تا حریم خصوصی شما به طور کامل حفظ بماند.

استخرهای در روف گاردن، معمولا در بالاترین طبقات قرار دارند. استخر در روف گاردن می تواند مکانی برای شنا کردن، از بین بردن استرس، آفتاب گرفتن و دورهمی دوستانه یا خانوادگی باشد. این استخرها به دو نوع کلی تقسیم بندی می شوند:

1-استخر در روف گاردن از نوع ثابت

2-استخر در روف گاردن از نوع متغیر

استخر در روف گاردن از نوع ثابت، استخری می باشد که در زمان طراحی ساختمان، وزن آن در محاسبات در نظر گرفته شده است و پیش بینی های لازم انجام گرفته است.

اما در استخر در روف گاردن از نوع متغیر، در زمان ساخت ساختمان آن را در نظر نگرفته اند و اقدامات تقویتی جهت نصب آن باید انجام شود.

آبی سازه پروژه های موفقی را در شهرهای مختلفی کشور انجام داده است و آمادگی داریم که یک استخر در روف گاردن لوکس و مدرن برای شما طراحی و اجرا کنیم. برای هماهنگی های لازم می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

استخر آماده برای پشت بام

برای داشتن استخر روی پشت بام، استخرهای آماده مزیت های زیادی دارند و چند سال اخیر به یکی از پرطرفدارترین استخرها جهت نصب روی پشت بام تبدیل شده اند.

ساخت استخر آماده روی پشت بام می تواند سرعت نصب را افزایش دهد. حمل و جابجایی استخرهای آماده برای پشت بام بسیار راحت تر است. طراحی و ساخت استخر در کارخانه انجام می شود و برای نصب به محل مورد نظر حمل می شوند. سپس به کمک جرثقیل بر روی پشت بام قرار می گیرند. استخر آماده برای پشت بام هزینه های شما را واقعا کاهش خواهد داد.

استخر آماده برای نصب روی پشت بام
استخر آماده برای پشت بام در حال ارسال و نصب - آبی سازه

طراحی استخر روی پشت بام 

ساخت استخر روی پشت بام برای کسانی که ساختمان آن ها امکان این کار را می دهد یک انتخاب مناسب باشد. هزینه استخر روی پشت بام معمولا بیشتر از دیگر استخرها می باشد اما این نمی تواند دلیل بر انتخاب نشدن آن ها باشد.

اگر حیاط خانه شما فضای کافی را ندارد، استخر روی پشت بام برای شما یک جایگزین فوق العاده می باشد. تیم آبی سازه امکان ساخت استخر روی پشت بام با طرح های سفارشی را برای شما فراهم کرده است و این باعث می شود استخر شما با شرایط و نیازهای پشت بام خانه هماهنگی داشته باشد.

ما قبل از آغاز ساخت، استخر روی پشت بام شما را به شکل سه بعدی پیاده سازی می کنیم و به شما نشان می دهیم که استخر نهایی شما به چه شکل خواهد بود و در صورتی که مورد تایید شما بود شروع به ساختن می کنیم.

استخرهای روی پشت بام آبی سازه در بیشتر شهرهای ایران نصب شده اند. اگر قصد خرید یک استخر روی پیشت بام را دارید، با شماره 09113586753 در تماس باشد تا در سریعترین زمان یک استخر لوکس بر روی پشت بام خانه داشته باشد.

طرح سه بعدی از استخر روی پشت بام - آبی سازه
طراحی سه بعدی استخر روی پشت بام قبل از ساخت توسط تیم آبی سازه

ساخت استخر در تراس

داشتن یک استخر در تراس می تواند لوکس بودن را به خانه یا ویلای شما اضافه کند. اما ساخت استخر در تراس مانند ساخت استخر روی پشت بام ممکن است برای همه شدنی نباشد.

مشکلات فنی در ساختار خانه یا ویلا، نبود فضای لازم برای نصب و یا قیمت آن ها از جمله عواملی هستند که شرایط برای ساخت استخر در تراس را دشوار می کنند.

در صورتی که این عوامل وجود نداشته باشند و یا رفع شوند، برای داشتن یک استخر روی تراس دیگر مشکلی ندارید و می توانید آن را حتی بدون کسب مجوز نصب کنید.

البته حفظ حریم خصوصی هم برای استخرهای روی تراس بسیار مهم است که آن را باید در نظر بگیرید. با اضافه کردن محافظ هایی در کنار استخر می توان امنیت حریم خصوصی را تامین کرد.

ساخت استخر در تراس می تواند قیمت ویلا یا آپارتمان شما را بالاتر ببرد. در واقع هزینه ساخت استخر در تراس و یا بیش تر از آن را باید به قیمت ملک خود اضافه کنید.

با نصب استخر بر روی تراس، آپارتمان یا ویلای شما زیبایی چشم گیری خواهد داشت و اگر قصد فروش ملک خود را داشته باشید، تاثیر آن را در قیمت مشاهده خواهید کرد.

ساخت استخر در تراس و پشت بام
استخر در تراس

نصب استخر در تراس

اگر در زمان ساخت آپارتمان یا ویلا، نصب استخر در تراس پیش بینی شده باشد، بدون هیچ مشکلی می توانید آن را نصب کنید چون سازه شما توان تحمل را دارد.

در صورتی که اینگونه نباشد، باید از مهندسین طراحی برای بررسی ساختمان خود کمک بگیرید. مهندسین طراحی می توانند میزان تغییرات برای تقویت و آماده کردن سازه جهت قرارگیری استخر در تراس را مشخص کنند.

مهندسین آبی سازه به طور کامل مکان شما را بررسی و الزامات تقویت آن را تعیین و اجرا می کنند. ما تمام جزئیات شامل وزن خود استخر، گنجایش استخر، عمر ساختمان و موارد دیگر را به شکل کامل بررسی می کنیم.

ابعاد استخر در تراس

انتخاب ابعاد استخر در تراس تا حد زیادی به مقاومت سازه شما بستگی دارد. می توانید هر ابعادی را انتخاب کنید اگر ساختمان یا ویلای شما تحمل آن را داشته باشد یا تقویت های لازم برای آن انجام شده باشد.

ساخت استخر در تراس با استخر در حیاط خیلی متفاوت است. نصب استخر روی تراس محدودیت های خاص خود را دارد. نیازهای خود را در ساخت استخر روی تراس در نظر بگیرید.

این کار می تواند در انتخاب ابعاد تاثیرگذار باشد. در برخی مواقع شاید اصلا نیاز نباشد که یک استخر خیلی بزرگ در تراس داشته باشید و حتی یک استخر 2×3 با عمق 1.5 هم بتواند آنچه که نیاز دارید را فراهم کند.

استخر آماده برای تراس

استفاده از استخرهای آماده برای داشتن یک استخر در تراس در بیشتر موارد یک راه حل خوب است. نصب استخر آماده در تراس به زمان کمتری نیاز دارد و این خود می تواند برای شما یک مزیت فوق العاده باشد.

هر چقدر زمان نصب بیشتر طول بکشد ممکن است زندگی معمولی شما دچار مشکلات بیشتر شود. ما در آبی سازه استخرهای آماده فایبرگلاس برای تراس طراحی و اجرا می کنیم که بسیار محبوب هستند.

استخرهای آماده فایبرگلاس خیلی سریع در تراس نصب می شوند و هزینه نگهداری زیادی نیز ندارند. از دیگر جنبه های مثبت آن می توان به وزن کم و تغییر نکردن رنگ آن در طولانی مدت اشاره کرد.

پس از بررسی ساختمان شما و تقویت آن، استخر شما را طراحی می کنیم. سپس برای نصب آن را به شهر و مکان مورد نظر شما انتقال می دهیم.

ساخت استخر آماده فایبرگلاس در تراس و پشت بام با
استخر آماده برای تراس - اجرا توسط آبی سازه

هزینه ساخت استخر در تراس

هزینه ساخت استخر در تراس به چندین عامل وابسته است. اندازه استخر، نحوه نصب، شرایط تراس و غیره از جمله این عوامل هستند به همین دلیل قیمت ها آن ها مقدار ثابتی نمی باشد.

اگر قصد ساخت استخر در تراس را دارید می توانید با شماره 09113586753 تماس بگیرید و با مهندس محمدی مالک شرکت آبی سازه مستقیما در ارتباط باشید. تیم آبی سازه پس مشخص شدن همه عوامل و بررسی کامل جزئیات، قیمت استخر در تراس را به شما اعلام می کند.

تمیز کردن استخر در تراس

نگهداری درست از استخر در تراس باعث می شود که آب آن همیشه تمیز و شفاف باشد. با رعایت چند نکته زیر می توانید در تمام سال از استخر در تراس خود استفاده کنید. موارد زیر برای همه تراس ها می باشد.

  • زباله های روی تراس را مرتب جمع کنید. در فصل پاییز ممکن است برگ درختان در تراس زیاد شوند به همین دلیل باید تراس خود را در فاصله های کوتاه تر تمیز کنید.

  • تجهیزاتی که در کنار استخر روی تراس قرار دارند را بپوشانید. مبلمان، صندلی و … را در زمان زمستان بپوشانید یا آن ها را زیر سقف قرار دهید.

  • برای جلوگیری از ایجاد و رشد جلبک ها، تراس خود را با آب شسته و جارو کنید. این کار باعث می شود که آلودگی ها از بین بروند و جلبک ها رشد نکنند.

  • استخر در تراس خود را در زمان هایی از سال که استفاده نمی کنید، با شوینده های نرم تمیز کنید. برای استفاده از هر ماده شوینده این نکته را در نظر داشته باشید که ابتدا آن را روی یک قسمت از استخر امتحان کنید تا مطمئن شوید که به استخر شما آسیبی وارد نمی کند.

  • از آبی سازه مشاوره بگیرید. ما در آبی سازه آمادگی داریم تا راهنمایی های لازم در مورد تمیز کردن استخر در تراس را به شما ارائه دهیم. توصیه ما به شما این است به سراغ شوینده های شیمیایی نروید. استفاده کردن از این مواد سبب می شود استخر در تراس شما ماندگاری زیادی نداشته باشد و در دراز مدت هزینه های شما را افزایش دهد.

ساخت استخر در پنت هاوس

ساخت استخر در پنت هاوس خانه شما را خاص می کند. استخر در پنت هاوس می تواند برای استراحت و تفریح فوق العاده باشد. اگر برای فصل بهار و تابستانی که در پیش داریم قصد ساخت استخر در پنت هاوس خود را دارید، آبی سازه آماده است که با طراحی سفارشی و قیمت مناسب برای شما انجام دهد. برای هماهنگی با شماره 09113586753 در تماس باشید.

الان زمان مناسبی برای ساخت استخر در پنت هاوس می باشد. در ماه های آخر سال و نزدیک به عید نوروز، تقاضا برای نصب استخر در پنت هاوس افزایش می باشد.

ساخت استخر در پنت هاوس یا روی پشت بام می تواند شما را از گرمای تابستان نجات دهد. بر اساس پنت هاوس خود می توانید استخر سفارشی شده را درخواست دهید.

مواردی که باید برای ساخت استخر در پنت هاوس در نظر بگیرید، مشابه ساخت استخر روی پشت بام و استخر در روف گاردن است. از مهمترین آن ها بررسی ساختمان، دریافت مجوز در صورت نیاز، قیمت استخر، ابعاد استخر و الزامات حریم خصوصی می باشد.

ساخت استخر روی پشت بام هتل ها و مجتمع های تجاری

ساخت استخر روی پشت بام مجتمع های تجاری مانند هتل ها در صورتی که به شکل درست طراحی و اجرا شود، می تواند علاوه بر افزایش قیمت آن در جلب مشتری نیز تاثیر گذار باشد. مزیت های که ساخت استخر روی پشت بام دارد حتما دلیل بر تصمیم شما برای نصب و راه اندازی آن ها می باشد.

استخرهای روی پشت بام در مقایسه با دیگر استخرها قیمت مناسب تر دارند و همچنین فضای کمتری را اشغال می کنند. ساخت استخر روی پشت بام مراکز تجاری به دلیل چشم اندازشان از بالا ، می توانند لوکس بودن آن ها را چند برابر کند.

استخرهای روی پشت بام را می توان یک دارایی برای هتل ها و مراکز تجاری به شمار آورد. اگر تصمیم دارید که شروع به ساخت استخر روی پشت بام مجتمع تجاری خود کنید ابتدا باید برخی الزامات ساختمانی و مهندسی را در نظر بگیرید. در زیر به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

مقاومت سازه

همان طور که برای ساخت استخر روی پشت بام ویلاها و آپارتمان های مسکونی باید از نظر مهندسی آن ها را بررسی کرد تا از امکان نصب استخر روی پشت بام آن ها اطمینان حاصل شود، برای فضاهای تجاری و صنعتی نیز این گونه است. یک مجتمع تجاری باید قابلیت دوام در برابر وزن استخر و آب داخل آن را داشته باشد.

مشکل اصلی استخرهای بتنی در وزن زیاد، خوردگی و ترکیدن در طولانی مدت می باشد که احتمال نفوذ آب به ساختمان پایین خود را بالا می برد. ساخت استخرهای فایبرگلاس روی پشت بام این مشکلات را می توانند رفع کنند. آن ها بسیار سبک تر هستند و ماندگاری خیلی خوبی هم دارند. اگر اجرای آن ها به درستی انجام شود، دچار ترکیدن یا خراش نمی شوند.
نکته دیگری که باید در ساخت استخر روی پشت بام های مجتمع های تجاری در نظر گرفت، لرزش هایی است که در اثر پریدن یا شیرجه زدن در استخر ممکن است ایجاد شوند. این لرزش ها باید کنترل شوند و هیچ گونه مشکلی برای سازه ایجاد نکنند.

استخرهای پیش ساخته به دلیل اینکه به شکل آماده هستند می توانند یک گزینه مناسب باشند. استخرهای پیش ساخته آبی سازه قابلیت دوام در برابر وزن های بسیار زیاد را دارند و به لطف استفاده از جدیدترین فناوری ها، جلوی لرزش ها را می گیرند.

شرایط نصب و راه اندازی

در ساختمان های تجاری نیز مانند ویلاها و ساختمان های مسکونی، دسترسی به پشت بام مشکل است شاید حتی در مجتمع های تجاری دشوارتر نیز باشد. مراکز تجاری برای این که در کارهای روزمره آن ها کمترین خلل وارد نشود، دوست دارند که ساخت استخر روی پشت بام در کمترین زمان ممکن انجام شود.

استخرهای پیش ساخته می توانند در چنین شرایطی انتخاب اول باشند. این استخرها به شکل آماده در شرکت تولید می شوند و به همین دلیل زمان نصب و هزینه را به شکل چشمگیری کاهش می دهند. در مجتمع های که ارتفاع آن ها زیاد می باشد و دسترسی به پشت بام آن ها دشوارتر است، این استخرهای به کمک جرثقیل بر روی پشت بام قرار می گیرند و خیلی سریع راه اندازی می شوند.

ساخت استخر روی پشت بام هتل ها و مجتمع های تجاری توسط شرکت آبی سازه

برای صاحبان هتل و مراکز تجاری بسیار مهم است که استخر روی پشت بام آن ها طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی داشته باشد. این باعث می شود که مهمانان هتل بتوانند از چشم انداز و امکانات آن لذت بیشتری ببرند.

در ساخت استخر روی پشت بام اگر از فضای پیرامون به شکل درست استفاده شود، باعث بهتر دیده شدن آن مجتمع تجاری می شود. به همین دلیل باید اطمینان داشته باشید که شرکتی که می خواهید با آن همکاری کنید هیچ محدودیتی در طرح، اندازه، آپشن ها و استفاده از مواد نداشته باشد.

آبی سازه در استفاده کردن از جدیدترین فناوری ها برای ساخت استخرهای روی پشت بام در ایران همیشه پیشگام بوده است. تمام تولیدات ما دارای ضمانت می باشند و ماندگاری بسیار زیادی دارند. شرکت ما در مازندران می باشد و آمادگی داریم که برای مرکز تجاری شما یک استخر روی پشت بام بسیار زیبا و با عمر طولانی طراحی و اجرا کنیم.

ما در مورد تمام مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی استخر روی پشت بام به شما مشاوره های لازم را خواهیم داد. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09113586753 تماس بگیرید.

سوالات متداول

ساخت استخر روی پشت بام توسط آبی سازه چقدر هزینه دارد؟

هزینه ساخت استخر روی پشت بام به دو عامل مهم بستگی دارد که یکی خود استخر و دومی شرایط نصب آن است. قیمت استخر پیش ساخته مشخص است و بر اساس ابعادی درخواستی قیمت به شما اعلام می شود. اما شرایط نصب در مکان های مختلف تفاوت دارد و به همین دلیل نمی توان یک قیمت نهایی یکسان برای همه در نظر گرفت. برای ساخت استخر روی پشت بام نیاز به  استراکچر روکار (سازه محافظ) هم می باشد که این هزینه بسته به نوع متریال فرق می کند. ما در بسیاری از پروژه ها، از دیوار سیمانی یا آهن کشی با پروفیل سبک استفاده می کنیم. جهت دریافت مشاوره و تخمین قیمت می توانید با شماره 09113586753 در تماس باشید.

خدمات پس از فروش هم دارید؟

بله در سراسر کشور خدمات پس از فروش داریم.

ساخت استخر روی پشت بام توسط شرکت آبی سازه چقدر زمان می برد؟

از زمان سفارش تا نصب و راه اندازی، بین 7 تا 15 روز طول خوهد کشید.

ساخت استخر در تراس های کوچک هم امکان پذیر است؟

بله در حالت کلی می توان گفت امکان پذیر است البته باید سازه بررسی شود تا مطمئن شویم که قابلیت تحمل وزن استخر و آب را دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.